boxed images 450px typingHead nõu saab sõbralt või tuttavalt, kes on juba suitsetamisest loobunud. Küsi julgesti, mida nemad selleks tegid ning millist suitsetamisest loobumise võimalust kasutasid. Mida rohkemate võimaluste kohta teada saad, seda lihtsam on enda jaoks sobiv välja valida.

Kui sulle tundub, et tahaksid proovida nikotiiniplaastreid, -nätse või nikotiiniga suuõõnespreid, siis saad täpsemat infot küsida apteekritelt, sest neid tooteid müüakse apteekides. Sobiv lahendus sõltub sellest, kui palju igapäevaselt suitsetad.

Kui tunned, et soovid kasutada suitsetamisest loobumiseks e-sigaretti, tubakavaba snusi või kuumutatavat tubakat, siis head nõu saad Stopptoobri ideed toetavate e-sigareti kaupluste ekspertidelt. Hiljem, kui oled e-sigareti, tubakavaba snusiga või kuumutatava tubaka suitsetamisest loobumisega alustanud, siis saad neid osta erinevatest poodidest, kioskitest ja tanklatest. Nagu ikka, on need kappi ära peidetud.

Klassikalist snusi Eestis müügil ei ole, sest Euroopa Liidus lubatud seda müüa ainult Rootsis. Sealt on kasutajad seda endale ka toonud, kuid üsna paljud senised klassikalise snusi kasutajad on kasutusele võtnud Eestis müügil oleva tubakavaba snusi. Seega jääb snus jätkuvalt rootslaste peamiseks salarelvaks suitsetamisest loobumisel.

Suitsetamisest loobumise kohta saad nõu küsida ka oma perearstilt või perearsti nõuandetelefonilt 1220. Peamiselt käsitlevad perearstid suitsetamisest loobumise vahenditena nikotiiniplaastreid, -nätse või nikotiiniga suuõõnespreid, kuid oleme neid varustanud ka juhendiga, mis käsitleb e-sigareti abil suitsetamisest loobumist.

Oma suitsetamisest loobumise kogemusi ära jäta enda teada. Jaga neid sõpradega, kes proovivad samuti suitsetamisest loobuda. Kogemusi võiksid jagada ka Stopptoobri Facebooki grupis, et ka teistel tuleks suitsetamisest loobumine paremini välja.

Kui tahad oma kogemust anonüümselt jagada, siis saada see meile aadressile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Sinu lahkel nõusolekul avaldame selle ilma sinu nimeta Stopptoobri Facebooki grupis. 

Suitsetamisest loobumise nõustamisele saab minna ka nõustamiskabinettidesse.

Edukat suitsetamisest loobumist!