Kui oled valinud välja e-sigaretid, mille abil soovid proovida suitsetamisest loobuda, siis alljärgnevalt on välja toodud lühike ülevaade kuidas see käib. Täpsemalt saad nõu pidada sõbraga, kes juba kasutab e-sigaretti või siis e-sigareti kaupluse spetsialistiga.

E-sigareti seadmed

Esmalt on tarvis soetada endale e-sigareti seade ning vedelik. Proovimiseks sobivad hästi ka väiksemad seadmed, mis võimaldavad tunnetada, kas e-sigaret sulle sobib või mitte. Kui oled juba e-sigaretti proovinud, aga tundsid, et see pole see, mida ootasid, siis tasub proovida ka teisi maitseid ja seadmeid.

Kõige olulisem on see, et seade ja e-vedelik vastaks sinu vajadustele. Sobivaima seadme leidmiseks pea nõu sõbraga, kes on juba e-sigareti kasutaja, või e-sigareti kaupluse spetsialistiga.

Vedelikest

E-sigareti vedelike juures tuleb tähele panna, kui palju nikotiini see sisaldab. Kui suitsetad igapäevaselt palju, siis tuleks esmalt proovida suurema nikotiini sisaldusega e-vedelikke. Kui suitsetatavad kogused on väiksemad, siis tasub valida väiksema nikotiini sisaldusega e-sigareti vedelikud.

E-sigareti vedelikke on müügil nii maitseta kui ka tubakamaitselisena. Lisaks müüakse e-sigareti vedeliku maitsestajaid. Nende osas on raske soovitust anda, sest see sõltub konkreetse inimese maitse-eelistustest. Seniste e-sigareti kasutajate seas eelistatakse tihti puuviljade ja marjade maitsega maitsestajaid. Sobiva ja meeldiva maitse leidmine on e-sigareti abil suitsetamisest loobumisel väga oluline roll.

Samaaegne kasutamine

Tavalise sigareti ja e-sigareti samaaegne kasutamine ei ole soovitatav, sest see ei anna tervist vähem kahjustavamat efekti. Seetõttu soovitame e-sigaretile üle minnes loobuda täielikult tavaliste sigarettide kasutamisest, et vähendada riski oma tervisele. Need, kes ei suuda kohe täielikult tavalistest sigarettidest loobuda, peaksid koguseid aja jooksul järk-järgult vähendama ja ikkagi täielikult e-sigareti kasutamisele üle minema.

Nikotiini järk-järguline vähendamine vedelikus

Olles e-sigareti abil täielikult sigarettide suitsetamisest loobunud, saad hakata vähendama nikotiini sisaldust e-sigareti vedelikus. Selle juures on aga oluline jälgida, et e-vedeliku tarbimise kogused ei suureneks pöördvõrdeliselt, sest sellisel juhul jääb tarbitav nikotiini kogus samaks. Juhul kui oled jõudnud 0 nikotiiniga e-vedeliku kasutamiseni on ka e-sigaretist loobumine lihtne. Suurbritannias on inimesi, kes on e-sigareti abil jätnud suitsetamise ja seejärel loobunud ka e-sigaretist, üle 1 miljoni.

Loobudes e-sigareti abil suitsetamisest säästad nii enda kui ka oma lähedaste tervist. Lisaks annad oma panuse, et saavutada suitsuvaba Eesti.

Aitäh Sulle!